RF Rekondice a Fyzioterapie Poděbrady

Psychoterapie

Filozofií naší činnosti je poskytovat komplexní smysluplné služby, které vedou k obnovení tělesné i duševní rovnováhy.

Jistě jste se již někdy dostali do slepé uličky a nevěděli jste kudy kam a jak si pomoci...?! Mohli jste mít pocit, že se svět točí obrovskou rychlostí, všichni okolo vás jsou dávno někde jinde a vy stále stojíte na stejném místě. Přičemž přeloženo do hlasu vašeho těla: Mohli jste vnímat fyzicky pocit závratí, svalové tenze či kloubní ztuhlosti...prostě jste se "zablokovali"...

O tom JAK ÚZCE SPOLU SOUVISÍ TĚLO A PSYCHIKA není nutné více psát, neboť to známe již z doby Antiky pod pojmem kalokagathia: VE ZDRAVÉM TĚLE ZDRAVÝ DUCH. A právě v této myšlence rozvíjíme naše poskytované služby.

- pacienti obvykle přicházejí s akutní bolestí. Tu obvykle v řádu dní dokážeme zvládnout v rámci INDIVIDUÁLNÍ FYZIOTERAPIE. Jakmile pacient pozná, že je možné si rychle pomoci od bolesti, dochází i k psychické úlevě. V případě, že duševní strasti brání úzdravě pohybového aparátu, předáme Vám kontakty k dalším specialistům na psychoterapii.

- poté přichází na řadu dlouhodobá spolupráce s fyzioterapeutem v rámci primární, sekundární či terciální prevence. Zde můžete využít SKUPINOVÉ LEKCE REHABILITAČNÍHO CVIČENÍ. S naším terapeutickým přístupem Vás opět dostaneme do psychické pohody!

POHYB - to je totiž to slovo, které LÉČÍ NEJEN TĚLO ALE I MYSL a pohybová aktivita je pak tou správnou terapií, která vede k poklesu psychického napětí, pocitů zmatku a hněvu.

Co by jste (co by "lajci") měli o pohybu ještě vědět. Pohyb iniciují naše EMOCE (z lat. e-motio, pohnutí) a svaly pohyb jen realizují. Proto nečekejte, když si k nám půjdete zacvičit, že dostanete činky do ruky jako ve fitku... Během našich individuálních či skupinových lekcí trénujete především váš mozek, nikoliv svaly! ...a to, že je to pěkná "makačka"? Přijďte se sami přesvědčit ... Rehabilitaci pohybu neřídí terapeuti, ale právě VY pacienti. Terapeut indikuje pacientovi úkoly a pacient sám sebe svým mozkem rehabilituje. Činností fyzioterapeuta je tak vlastně neurorehabilitace.


Reference:


Dobrý den paní Vláčilová,

moc vám za vše děkuji a musím podotknout, že jsem se s tak profesionálním a přitom lidským přístupem už dlouho nesetkala. Váš přístup a chování je vaše velké plus oproti ostatním ve vašem oboru. Věřím, že se vám na základě nejen tohoto bude dařit. Mějte se hezky a ještě jednou děkuji za pomoc, T.B.